| XxPaulicaxX a întrebat:

Buna TPU am si eu nevoie un pic de ajutor happy

Vreau sa dau de permisul auto, am inceput sa fac chestionare pe Drpciv sa zicem ca la astea ma mai descurc dar nu prea inteleg legislatia rutiera, am citi-o dar nu chiar pe toata sa zic pana la jumate, nu prea o inteleg logic nu stiu cum sa o iau sa citesc calumea si mai atent ceva sa ma motiveze nu stiu aveti niste pareri?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inainte a de incepe sa faci chestionare te sfatuiesc sa studiezi atent legislatia rutiera, in principal OUG 195/2002, rep. in 2006, Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare, le gasesti actualizate la zi pe drpciv.ro.
Dupa aceea incepi sa faci chestionare, de pe drpciv.ro si e-drpciv.ro.

| AlexandrulS a răspuns:

Fa cat mai multe chestionare. Eu faceam undeva la 30-40 pe zi si am dat de permis cand din 10 imi ieseau cel putin 8-9 cu minim 24. Dar legislatia trebuie sa o citesti macar o data. Chestionarele alea daca faci extrem de multe deja iti intra in reflex si le inveti pe derost. Repet nu este o metoda pe care o recomand dar functioneaza daca insisti cu multe chestionare pe zi!

| Gabiiiiiii a răspuns:

Citesti de cateva ori cartea, cu atentie si dupa bagi chestionare.
Unui prieten i-au picat cel putin 10 intrebari care le-a avut in chestionare