| Popa_Andreea_1998_yS66 a întrebat:

am si eu o intrebare urgenta! Am 17 ani si iubitul meu este major, vrem sa plecam intr-o scurta vacanta in Germania, procura de la parintii mei o am dar imi mai trebuie si pasaportul sau pot calatori doar cu buletinul avand in vedere ca sunt minora? Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti calatori si numai cu cartea de identitate (cu buletin de identitate nu se poate si nici n-ai cum avea, avand in vedere ca nu se mai fac de peste 20 de ani), declaratia parintilor si insotitor major.