| filipromina a întrebat:

am si eu o intrebare, va rog eu frumos e urgent! deci duminica ar trebui sa plec in Croatia in vacanta dar se pare ca a aparut o problema soramea are 26 de ani iar eu sunt mionora iar fara imputernicire nu pot sa merg asa pentru ca niciodata nu se stie ce ti se poate intampla... cu imputernicirea nu e nici o problema ca miercuri o primesc aici in Germania undes acum in vacanta dar ce nu stiu eu este ca daca mai si tati semneaza acolo pe fisa trebuie si soramea sa semneze ca merg cu ea sau nu mai e nevoie daca am acordul parintilor? stiti daca trebuie si semnatura sorami nu doar a parintilor nu mai pot merg in Croatia dar daca nu e nevoie sunt salvata... scuzati categoria

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie semnatura surorii tale, declaratia o dau si o semneaza doar parintii tai. Numai bine!