| crysty1067 a întrebat:

am si eu o problema..Eu sunt operat si beneficiez de asigurarea medicala si pe 1 septembrie mi se termina medicalul si ma duc la munca.In octombrie ma operez din nou si patronul vrea sa-mi puna contractul de munca pe 2 ore lucratoare, din cauza asta imi pot pierde asigurarea medicala?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toti salariatii beneficiaza de asigurare de sanatate, indiferent de orele lucrate si au card de sanatate. Tu n-ai card de sanatate?