| Alexandruuu88 a întrebat:

Am tot vazut pe Facebook strangeri de fonduri pentru copii/oameni cu probleme, unde poti dona direct cu cardul.As dori sa donez si eu, dar nu mai gasesc....are cineva idee unde se gaseste? E ceva aplicatie? Prin internet banking din cate stiu iti ia ceva comision daca nu e aceeasi banca

3 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Intereseaza-te ca totul sa fie REAL, firma, acte oficiale etc. Sunt multi tâlhari care se folosesc de pretexte din astea pentru a pune mana pe banii naivilor. Sunt derbedi care înființează si "firme fantome", deci intereseaza-te daca sunt înregistrați la stat si functioneaza legal.

| Ensiferum a răspuns:

Ai Auzit de fundatia mereu aproape? https://fundatiamereuaproape.ro/ este ce-a mai sigura organizatie care se ocupa cu strangeri de fonduri de la noi din tara.