| Alepa a întrebat:

Buna TPU as dori sa imi fac un post de radio online de ce as avea nevoie si as putea sa pun orice melodie in playlist sau trebuie sa cumpar de la artistul respectiv melodia? Si ce sanse sunt sa pot castiga bani din asta? Multumesc

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Daca iti faci radio online trebuie sa cumperi decat streaming nu si melodiile, de exemplu crezi ca cineva cumpara melodiile de la Snoop Dog si Daddy Yankee? Cat despre bani poti face doar daca ai multi ascultatori si faci reclama la diferite chestii.

1 răspuns:
| rechinu99 a răspuns:

E foarte greu. deoarece trebuie investiti foarte multi bani sa arata bine postul. si trebuie sa ai asculatori multi.
Nu trebuie sa cumperi melodia, trebuie sa o ai in calculator.
Cat despre bani, daca lucrezi mult la post e posibil sa faci bani