| costi1998 a întrebat:

Cat este de legal atunci cand fac o asigurare online si in loc de datele proprietarului din talon pun datele mele(eu fiind proprietarul,dar nu am trecut autovehiculul la numele meu)?
RCAul sa fie cu toate datele motocicletei,dar la CNP si adresa sa pun adresa mea(repet,am contract de vanzare-cumparare, dar nu am trecuta motocicleta la nume)
Dau FUNDA

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la mesajul pe privat.

| express11 a răspuns:

Intreaba un asigurator.iti va spune daca este legal. daar daca nu ai numele pe talon, nu-i legal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat de legal precum un fals in acte.

sa vezi bucurie cand o sa ai nevoie de asigurarea aia, vinovatul cel mai probabil te va da in judecatat pentru ca practic asigurarea ta e nula.

| MihaiLoredana a răspuns:

Solutia la RCA exagerat din Romania este inmatricularea in Bulgaria

Asigurarile de Bulgaria nu sunt chiar asa de scumpe ca in RO.

https://www.facebook.com/asiguraridebulgariaconstanta/