| elyn a întrebat:

Fostul meu sot,nu a raspuns cererii tribunalului de a trimite veniturile din Italia, iar judecatorul l-a amendat cu 300 lei si l-a bagat in comisia rogatorie. Ce este comisia rogatorie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu l-au "bagat" in nici o comisie rogatorie ci o sa ceara unei judecatorii din Italia sa solicite venitul net lunar de la firma de acolo sau sa-l citeze si sa-l asculte acolo.

2 răspunsuri:
| Alocispeptunoi a răspuns:

Deoarece este in alta tara el nu poate fi judecat in care tu ai depus plangerea si atunci se activeaza comisia rogatorie adica pe scurt el va fi dus la tribunal in Italia.