| medeelyna a întrebat:

imi puteti spune va rog in ce consta examenul la engleza in cadrul facultatii de stiinte politice? raspuns urgent va rogg

Răspuns Câştigător
| stpu a răspuns:

Pentru programele de studii organizate într-o limbă străină (Științe Politice în limba franceză, Științe Politice în limba engleză) admiterea presupune și o probă eliminatorie (examen oral) de competențe lingvistice, notată cu Admis/Respins.

În evaluarea competențelor lingvistice se vor lua în calcul : certificatele de competențe lingvistice (Cambrige C1, C2, DELF B1, B2, DALF C1, C2); formația liceală integrală în limba franceză, respectiv engleză; premiile obținute în cadrul unor olimpiade naționale (la limba franceză, respectiv engleză). Această probă va avea loc în perioada 19-20 iulie 2012.

Va fi usor, nu-ti fa griji. Nu se stie in ce consta, dar cu siguranta vor dori sa-ti vada vocabularul.

| medeelyna explică (pentru stpu):

Merci frumos. daca ai putea sa imi dai o adresa de mess te rog happy

1 răspuns: