| AndreasfromMetallicA a întrebat:

la ce banca din Romania este cel mai rentabil sa fac un depozit in £ fara a-i schimba in Ron, eventual sa transfer din cont din Anglia in cont din Romania.Bancile din ziua de azi pentru cei ce au depozitati bani li se mai ofera dobanda cum era odata, sau li se iau comision.Multumesc!

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

In ziua de azi nimeni nu mai are incredere in bancile din Romania pentru ca toti sunt hoti!

| suntserios a răspuns (pentru untu):

Exact... hai sa tinem toti banii la saltea... la propriu

| untu a răspuns (pentru suntserios):

Foarte bine, prietene! happy

| AndreasfromMetallicA explică (pentru untu):

Pare o tampenie ce ai zis tu,dar e adevarat, cunosc pe cineva, a trimis din Bruxeles printr-o banca, nu dau nume(BCR), undeva la 20. 000e,aia de la banca au zis ca au un comision, cand sa scoata banii, aveau alt comision, evident mai mare, ei apoi s-au scos spunand ca in cazul lui bla bla bla...sunt alte conditii si comisionul asta elaughing.

| untu a răspuns (pentru AndreasfromMetallicA):

Nu este tampenie,aveti grija cum vorbiti! Sint comisioane si taxe pentru transfer,scoatere banilor din banci,dai declaratii la fisc si platesti taxa la fisc pentru dobanda scoasa sau pentru banii scosi,in plus sa mai platiti si lunar la fisc! Va spun serios ca bancherii sunt niste hoti si lacomi si sunt in cardasie cu fiscul! Uite asa am patit si noi asa ceva! Indiferent ce operatiuni bancare a fi, dobanzi mici la scoatere din depozit, transferul banilor in lei sau valuta din strainatate, la depunere in depozit se tot platesc tot felul de taxe si comisioane atat la banca, cat si la fisc! Oare de unde a aflat fiscul ce suma avem de scos sau de depus la banca? Este o problema de confidentialitate! Nu mai avem incredere in nimeni! sad Mai informati cat mai bine amanuntele operatiunile de la banci!