| AnAndrey1994 a întrebat:

BUNA TPU! Sambata asta vreau sa imi cumpar o masina de la o persoana din oras de la mine! Am scos de pe internet la imprimanta contract de cumparare vanzare si vrem sa o complectam de mana cu semnatura! E valabila? Chiar si fara stampila? Daca da dati-mi de pe net un contract ca am gasit multe dar nu stiu care ar fi cel ideal!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stampila cui? contractul se face intre tine si vanzator cu semnaturile voastre

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E valabil contractul, si nu trebuie nici o stampila, decat daca una din parti (vanzatorul sau cumparatorul) este persoana juridica.

| Catalinnume a răspuns:

Da este valabila!