| Predator30 a întrebat:

Unde trebuie platita aceasta taxa dovada plăţii taxei de eliberare a permisului conform, HG nr. 1016/2008 privind cuantumul taxelor de licenţiere şi autorizare în pescuit şi acvacultură având codul de cont nr. 20A1603? La ei la sediu sau la ANAF,precizez ca sunt din Timisoara,Va multumesc anticipat si va doresc, O zi buna.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform HG amintite, citez:
"ART.10.(1) Taxele prevăzute de prezenta hotărâre constituie venit la bugetul de stat şi se virează în contul corespunzător codului de cont nr. 20160103 "Taxe şi tarife pentru eliberarea de licenţe şi autorizaţii de funcţionare", deschis la unităţile Trezoreriei Statului.
  (2) Virarea sumelor datorate se realizează înaintea eliberării permisului, licenţei sau autorizaţiei de pescuit.
  (3) Dovada achitării taxelor prevăzute de prezenta hotărâre se anexează la cererea de eliberare a permisului, licenţei sau autorizaţiei de pescuit, după caz."
Platesti la Trezoreria Statului din Timisoara.

1 răspuns: