| AMM97 a întrebat:

Vreau sa stiu daca e legal sa public o carte realizata de mine cu raspunsurile ( rezolvarile ) unei culegeri scrise de altcineva. Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal trebuie sa ceri acordul autorului caruia ii apartin rezolvarile sau celui care are dreptul de publicare (editura).

| StaceyG a răspuns:

Toti de aici iti vor spune ca da este legal, dar ai putea intreba un profesor sau de ce nu un scriitor cu care poti lua legatura.

| AMM97 explică:

Rezolvarile imi apartin, deci nu am cum sa cer acordul cuiva, e vorba de enunturile formulate de un alt autor. Multumesc