| meseriasul88 a întrebat:

Buna vreau sa va spun ca am un salar de 800 lei care ii iau in mana si trebuie sa platesc pensia alimentara la copil 225 lei am platit deja pe o luna si eu mai raman doar cu 575 lei pe luna si vreau sa-mi spuneti ce parere aveti e mult sau putin pensia care o platesc la salarul meu

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E modesta pensia copilului dar cine te-a pus sa-l faci asa ai mai multe probleme in viata. Multi nu platesc pensia la minori si statul nu le face nimic.

| CataC a răspuns:

Salut
Gandeste-te cat cheltuie mama lui cu el si vei realiza ca 225 nu acopera cheltuielile.
Intr-adevat, nu ramai cu mare lucru, dar copilul n-are nicio vina ca nu te-ai gandit la asta dinainte.
Grija pe viitor, in cazul de fata asta e legea si n-ai ce face.
Bafta

| HueyFreeman a răspuns (pentru CataC):

Da, pentru ca numai vina lui este, bineinteles.

suntserios
| suntserios a răspuns:

225 e o suma mica sa intretii un copil, dar asta e legea trebuie sa platesti un procent din venit

| meseriasul88 explică (pentru suntserios):

Daca o luom asa normal ca e mica ce sa faci cu banii astia de mizerie daca ne uitam la salar eu zic ca mi-a luat cam mult

| neutrino a răspuns:

Pentru intretinerea unui copil, suma este mica, dar... legala.

| tacitacitaci a răspuns:

Depinde cum ii folosesti. Daca ii folosesti nechibzuit, nu-ti ajung. Daca ii folosesti cu bagare de minte si nu cumperi toate prostiile, iti sunt de ajuns.
Daca intra aici si toate facturile atunci e o problema...

| meseriasul88 explică:

Eu trebuia sa am copilul ca eu am avut grija de copil pana acum ce are 2 ani ea este o alcolista bea si apa la pui dar legea ea dato ei eu nu am avut dovezile necesare asa ca acum stiti despre ce este vb din cauza bauturii