| ruxandracollo a întrebat:

Am fot arestat 2 luni de zile in 2013 si dupa 2 luni de zile m-am eliberat pe control juridiciar pentru contrabanda de tigari si prejudiciu este 10 mii de euro am un an si 7 luni de cand m-am dus de 3 ori pe saptamana la semnat si nici acum nu mi-a plecat dosarul de la parchet. cat pot sa stau pe semnatura de 3 ori pe saptamna?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Codului de procedura penala durata controlului judiciar nu poate depasi 2 ani si se dispune pe cate maximum 60 de zile.
Ai mai pus aceasta intrebare, inca de 2 ori, in luna ianuuarie si ti-am raspuns, inclusiv ti-am citat prevederile Cpp.
Termenul de 2 ani se socoteste de la data cand ai inceput cu aceasta masura. Ce n-ai inteles din ce ti-am spus?