| AlexandruFlorin97 a întrebat:

Bună ziua!
Am primit o înștiințare în atenția mea în care scrie:
În conformitate cu prevederile art.260 și art.261 din Codul de procedură penală,vă înștiințăm ca la date de (anul,luna,ziua)….am procedat la afișarea prezentei,nefiind îndeplinite condițiile de înmânare a comunicării,în cauză ce formează obiectul dosarului cu nr… Al parchetului de pe lângă judecătoria orașului meu, cu sediul în Strada…
Vă comunicăm ca sunteți în drept să vă prezentați după 5 zile de la afișarea prezentei, dar nu mai mult de 10 zile pentru înmânarea comunicării la sediul Parchetului
Nu știu ce ar putea să însemne înștiințarea asta
Menționez faptul ca în 2023 am avut un accident rutier în care nu am fost eu vinovat și văd ca dosarul este din anul 2023
Dacă mă poate ajuta și pe mine cineva cu un răspuns
Mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil vor sa-ti comunice ce s-a intamplat in acel dosar, asa ca daca vrei sa afli du-te la Parchetul de pe langa judecatorie.

| Diana4you97 a răspuns:

Să vă prezentați pentru a afla mai multe informații.