| MarisRadu91 a întrebat:

am un prieten care a furat din mai multe supermarketuri diverse produse alimentare (le-a consumat acolo si a plecat fara sa plateasca), produse cum ar fi : doua savarine, doua smantani, o bucata de branza, prajituri etc chestii de genul si a facut chestia asta de f multe ori(10 ori cel putin) a trecut aprox un an de zile de cand nu a mai facut aceste lucruri si nu o sa le mai faca, din ce a citit pe internet s-a cam speriat in legatura cu pedeapsa cu inchisoarea si vrea sa stie daca mai risca acest lucru avand in vedere ca a trecut aprox un an de cand a furat si ca s-a lasat si nu va mai fura. Va multumesc si sper sa-mi puteti raspunde.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu a fost prins in momentul furtului nu mai risca nimic, daca nu va fura in continuare si sa fie prins.

| KodrutZ a răspuns:

Sa ii stea in git data viitoare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa atat timp nu il mai cauta nimeni, probabil nu si au dat seama... ca probabil daca vroia cineva il gasea

| FatUglyVirgin a răspuns:

Nulaughingdaca nu l-a cautat nimeni pana acum de ce sa-l caute acum?

| marin81 a răspuns:

Daca nu a avut probleme cu legea pana acuma, probabil ca i se da ceva ani cu suspendare, fiind la prima abatere. Oricum daca pana acuma nu la cautat nimeni, poate sa stea linistit.

| Correct a răspuns:

In primul rand nu am deloc respect pentru hoti, in al doilea rand daca nu a fost cautat pana acum de ce crezi ca va fi cautat pe viitor.
Adica vrea sa se apuce din nou si vrea sa stie daca e vizat sau nulaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Correct):

Exact.Si nu cred ca e vorba de un prieten ci de el.laughing

| Shizuo a răspuns:

Daca ar fi fost vazut cand fura, in nici un caz nu-l lasa sa plece sau sa treaca un an pana sa il prinda. A scapat.

| AssassinCreedMadasucaru a răspuns:

Te asigur ca daca nu a fost gasit vinovat de ceva pana acum nu va fi gasit nici in continuare.

| Andrey0070 a răspuns:

Sigur e vorba despre un prieten?big grin Stai linistit, nu se va intampla nimic