| Nicoara_Catalin_Florin_1993 a întrebat:

as avea si eu nevoie de putin ajutor cu un sfat..Sa incepem cu poveste.

Am mers cu niste prieteni la un bar din oras, unde este si mjuzica in acel bar, iar muzica este pusa de pe un laptop conectat prin statie, si la boxe mari. Am baut in jur de 5-6 beri de persoana, iar dupa ora 22, cam pe la 22:30 a aparut vreo 5 jandarmi care au zis ca e prea tare muzica si ca a primit reclamatie, a mers direct la tipa de la bar, eu cand I -am vazut din cauza bauturii am mers la laptop si am pus o melodie si am dat putin mai tare,dupa ce m-am asezat la loc pe canapea, a venit un jandarm la mine si mi-a cerut buletinul, I -am zis ca nu il am la mine si m-a chemat la bar sa ii dau datele mele, in acel moment m-a intrebat daca sunt dj in acel bar, iar eu i-am raspuns ca nu, ca sunt client.Mi-a cerut numele,prenumele,data nasterii,adresa din buletin, si firma unde lucrez, I -am spus datele,iar el le-a scris intr-un carnetel. Si a zis ca pot sa merg inapoi sa stau jos, inainte sa imi ia datele ne-a zis ca nu vor sa ne faca probleme, dar e si postul si e muzica prea tare. La fel si tipei de la bar ia luat identitatea si I -a cerut autorizatia barului,iar cand sa plece l-am intrebat pe politistul ce mi-a cerut datele daca imi va trimite amenda acasa prin posta,sau mi-a dat avertisment sa stiu la ce sa ma astept, si el mi-a zis,,depinde". Din asta nu am inteles mai nimic, unul din prietenii mei s-a luat in gura cu politistii si s-au tot certat insa eu nu le-am zis nimic, decat le-am dat datele si am raspuns la ce m-au intrebat. Acum intrebarea mea este : am primit doar avertisment verbal sau o sa imi trimita amenda prin posta? Banuiesc ca daca vroia sa imi dea amenda imi facea procesul verbal pe loc, insa fiind firma nu cumva ar amenda doar patronul barului?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca nu o sa fii amendat, mai ales ca nu era laptop-ul tau, ci al barului. Eventual va fi amendat cel de serviciu la bar care a pus muzica tare.