| AdiMihai25 a întrebat:

Este legal sa tunez masina, sa adaug designuri pe caroserie in exterior?

Marca :Chevrolet Captiva 4x4. 2009
As vrea sa adaug, folii crom pe oglinzi, mânere chrom, stickere laterale pe portiere, rame chrom stopuri, paravanturi, prize de aer capota, deflector capota.

Am deja adăugate mai vechi : eleron luneta, praguri laterale.

Răspuns Câştigător
| NeaNicu78 a răspuns:

Poți să montezi ce vrei atâta timp cât nu modifici elemente de siguranță ale autoturismului, sau sistemul de iluminare, din ce ai descris, tot ce vrei să montezi o poți face fara probleme. Ce nu prea agrează poliția sunt bările frontale ( bullbar), in rest... Spor la treabă.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu modifici sistemele de iluminare alea masinii si nu schimbi culoare cu mai mult de 30% din suprafata poti sa ii faci ce vrei

| blzer a răspuns:

Dap, ai voie. Doar să ai grijă să ai actele la tine în legătură cu modificările. Acolo unde te duci să-ți modifici autovehiculul, pur și simplu, ceri un document că ai modificat legal.