| Maria567891234 a întrebat:

In cat timp este trimisa amenda administrativă? Vine direct la usa sau la cutia poștala? Și se poate achita si de către minori?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cat de repede se misca cei de la organul care au aplicat-o, in orice caz in cca 10-15 zile o primesti. De regula se trimite prin posta si postasul trebuie s-o inmaneze destinatarului si, daca nu-l gaseste acasa, o lasa in cutia postala. Poate fi achitata si de catre minori intre 14-18 ani, cei sub 14 ani nu sunt amendati.

2 răspunsuri:
| Maria567891234 explică:

Mulțumesc mult pentru raspuns! Aveti idee dacă cei de la secția de poliție imi pot spune in ce stadiu se afla cazul sau cand se trimite amenda?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Maria567891234):

Tot ce se poate, dar cred ca o sa-ti spuna sa astepti s-o primesti.