| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca as vrea sa imi depun un dosar pentru bursa sociala la facultate, pentru acest lucru mi se cere sa imi declar veniturile familiei pe lunile iunie, iulie si august 2014, in aceste luni eu nu am produs niciun venit in schimb mama mea a muncit fix in aceasta perioada in strainatate(cu contract de munca), resprectiv in Italia. Intrebarea mea este: Credeti ca cei de la finante au o evidenta a persoanelor care au muncit in strainatate chiar daca nu au plecat cu un contract facut din Romania? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca au evidenta dar ar putea verifica daca a muncit sau nu.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cei de la administratia financiara nu vor vedea asta! Insa, din cate stiu eu, se cere la dosar o declaratie facuta la notariat, pe propria raspundere ca nu ai venituri, ca nu ai averi, masini, vila, etc. Si...ca nu ai lucrat in strainatate (tu sau un membru al familiei) in ultimele 3 luni. happy