| Bufnitel97 a întrebat:

Buna ziua/seara.Nu stiu daca am ales categoria potrivita, dar am si eu doua intrebarii:
1.In cat timp trebuie platita o amenda de la politie?
2. Unde platesc o amenda in Constanta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Depinde ce fel de amenda si daca se prevede ca poti plati jumatate din minim in 48 de ore. Daca exista aceasta prevedere este bine s-o platesti in 48 de ore deoarece platesti mai putin. Daca nu exista aceasta prevedere va trebui s-o platesti in cel mult 60 de zile, dupa aceasta perioada este trimisa spre executare silita la organul fiscal.
2.Amenda poate fi platita la Trezoreria Statului si la CEC Bank.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.) Ai 48 de ore la dispozitie, incepand din momentul in care ai semnat.
2.) Daca ai primit acasa, plicul cu amenda, mergi la trezorerie insotit de plicul in care se afla amenda, ei se vor lua dupa stampila, daca te incadrezi in termentul de 48 de ore.
3.) In aceste 48 de ore ai reducere,

| lascudaniel a răspuns:

Ca sa iti fie mai bine, trebuie sa o platesti in 48 de ore deoarece o platesti la jumatate. Daca nu, termenul este de 30 sau 60 de zile.O poti plati la CEC sau fisc