| Marosac_Mariana-Manuela_2000 a întrebat:

Buna ziua. Sunt absolventa a clasei a 12-a și urmează să nasc. As dori să știu dacă pot depune vreun dosar ceva, sa pot beneficia de un fel de indemizatie.
Menționez că nu sunt căsătorită cu acte cu tatăl copilului.
Intr o lună voi aduce pe lume un băiețel

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand: angajeaza-ti un avocat pentru obtinerea banilor de copil de la TATAL copilului (1/3 parte din salarul lui).
Tot avocatul te poate ajuta la depunerea dosarului pentru obtinerea indemnizatiei de nastere, a copilului (pana la 18 ani+) etc.

| relian a răspuns:

Asa si se depunde cumva pe TPU dosare pentru femei insarcinate? Du-te si intreaba la primarie la tine acolo unde locuiesti.
Sau poate ai venit pe aici sa ne spui ca minora fiind ai ramas insarcinata, e bun, lasa ca si asa populatia din Ro este in scadere, baga, e bun asa rau.
In RO ce sa-ti dea aia, nu vezi ca nu mai au ce fura ei laughing