| MediKiss a întrebat:

Buna ziua, sunt ocupată sa scriu o carte educativa de Cosmetica medicală. As dori sa știu dacă pot sa ma inspir in anumite capitole cum ar fi anatomia pielii din publicații de specialitate? Având in vedere ca acest capitol este unic și identic in orice carte sau trebuie sa scriu efectiv varianta mea? Am sa pot primi drept de autor dacă nu este 100% creație proprie? In cazul anatomiei pot sa scriu doar ceea ce s-a mai scris in prealabil de alți autori.
Va Multumesc anticipat pentru eventualul răspuns.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti folosi, dar nu pagini intregi si cu conditia sa citezi autorul si lucrarea ori mai multi autori si lucrari, dupa caz.