| Al972nge a întrebat:

Buna ziua, ma vrut sa iau o bicicleta, sâmbătă ora 17:15 m-a sunat un nr de telefon si a spus ca este un agent de politie din Craiova. Zicea ca acel tip a făcut plângere, dar nu înțeleg dacă nu mai vreau sa iau un produs, nu se recurge la poliție.Plus acel tip zicea de niște bani transferați într-un cont bancar. Ce fac?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o fapta penala (infractiune0 sau contraventie ca n-ai cumparat bicicleta.
Si ce transfer de bani, cumparatorul plateste nu vanzatorul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am înțeles nimic din ce vrei sa întrebi, poate formulezi și coerent

| dullcat a răspuns:

A facut vanzatorul plangere impotriva ta sau ce anume s-a intamplat? Nu se intelege. Daca n-ai transferat tu banii, ce legatura are?

| StoicAnalysis a răspuns:

Reformuleaza intrebarea ca nu e inteligibila. Adica nu intelegem nimic din ce ai spus.