| Andrei_Nikol_1970 a întrebat:

BUNA ziua,va rog daca se poate, cu noua ordonanta de guvern, 20 pe 2016, care intra in vigoare, de la 1august 2016, la un salariu de baza de 2710 lei, cu o vechime de 27 ani in aceeasi bransa si cu gradatia 5, la ce suma de salariu net voi ajunge? precizez ca sunt salariata pe sectia ATI, si ne incadram si la sporul de 75%.MULTUMESC.Am rugamintea sa raspunda doar cei care cunosc legea in vigoare.Va multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La 2.710 lei salariu brut si daca n-ai copii in intretinere sau retineri din salariu, vei primi un salariu net de 1.910 lei.