| Catalina_1410 a întrebat:

Ca sa pleci in Elvetia mai e nevoie de pasaport?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasaport pentru turistii romani, pentru lucru trebuie si viza! Elvetia nu este in U. E. vezi aici http://berna.mae.ro/index.php?lang=ro&id=67291.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. e suficient sa ai Cartea de Identitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai nevoie, pentru ca nu face parte din spatiul Schengen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie viza, asa stiu eu de la o prietena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
elvetia, desi face parte din spatiul Schengen nu este membru al U. E.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pleci cu autocarul nu iti trebuie pasaport, eu plec in seara sta si plec cu eurolines, si miau confirmat ca nu imi trebuie pasaport decat C. I. (carte de identitate)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu