| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca ar trebui sa fie drepturile si responsabilitatile unui cetatean al Europei?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Citește Constituția Uniunii Europene, acolo găsești toate drepturile și îndatoririle cetățenilor membrii ai Uniunii.
Pa, pa.

| sandulache a răspuns:

Buna.
Cum sa iti explic eu am fost in mai multe tari ale europei, ei au tote drepturile si legi ce le respecta, dar problema e ca in Romaina nu exista nici o lege ce ne poate ajuta.de exzemplu in europa(italia, germania, olanda, franta, anglia, austria, etc.)au lgi si ajutoare dra in Roaminia daca toti parlamentari fura e laogic ca romanai nu au nici un ajutor, deci in concluzie noi nu suntem in satare sa facem nimic de 20 de ani in rominia.