Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Care e cea mai stupida scuza auzita ca sa nu mergi la vot?

58 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este o scuză, este o realitate: TOȚI SUNT NIȘTE MINCINOȘI!
Pa, pa.

| anad a răspuns:

Scuza mea: am uitat sa merg la vot! (mi-am zis ca o sa merg mai tarziu si mi-am mai amintit de vot doar dupa ce s-au inchis urnele).

NOname
| NOname a răspuns:

"Numai proştii votează."
(Cei isteţi, chipurile, se lasă pe mâna proştilor.)

| KodrutZ a răspuns:

Lasam alea penibile deoparte cu am nu stiu ce mai important de facut. Penibil e sa spui ca votul tau nu conteaza. Penibil e sa nu arunci hirtiile la cos sau sa le duci in buzunar pina acasa ca oricum toti ceilalti arunca pe jos. Penibil e sa nu fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi la altii.

| BiuL a răspuns:

"votul meu nu conteaza"

| MihaelaDart a răspuns:

Daca m-ar plati cu 100 euro sa vin la vot, ma duc, dar asa deloc... nu ma deplasez pentru aproape 100 km pana la consulat sa votez... cand poate nici nu o sa iasa pe cine doresc

| RAY a răspuns:

Da ai pe cine?
ponta un spion sub acoperire care provine dn psd care a daramat Romania in ultimi 25 de ani
johanis 6 case frate cica din metidati
udrea complice cu cocos si care facea sali de sport pe camp
diaconescu, vadim cu cine, nu ai cu cine numa hoti, serpi vicleni

| OnuOnulică a răspuns:

Cea mai auzita e "Am treaba"

| neutrino a răspuns:

"Mi-e foame si nu pot vota pe stomacul gol!"

| Jipa95 a răspuns:

Afara ploua? o.O

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mi-a mancat pisica stampila.

| Radu284 a răspuns:

Nu stiu de ce ar trebui o scuza ca sa nu mergi al vot. Eu nu ma duc la vot, si nu ma scuz in fata nimanui. Daca cineva vrea sa afle motivul, este simplu: Nu exista nici un candidat care sa corespunda cu ce vreau eu (ceva de genul Ron Paul, din America).

| peperonies a răspuns:

Oricine iese tara tot prost o sa mearga. nu e scuza, e adevarul.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cea mai stupida scuza e "nu am cu cine vota" Da, mi se pare mai stupida si decat aia cu "votul meu nu conteaza". In ultima vreme aud chestia asta pe internet de la foarte multi tineri intre 18-30 de ani si e un adevar faptul ca tinerii ies in numar prea mic la vot in timp ce baba Mita din satul X bea tuica cu kila dar iese la vot in schimb uneori nu stie nici in ce an e sau ce presedinte s-a ales data trecuta.

Si povestea e stupida pentru ca presupunand ca ambii candidati ajunsi in turul doi sunt rai, intotdeauna putem alege raul cel mai mic. Nu exista aproape deloc sanse ca amandoi sa se afle exact pe acelasi calapod, probabilitatea ca asta sa se intample e extrem de mica si-atunci oricat de resemnant sau urat ar suna asta cu raul cel mai mic, e preferabil ideii ca am putea lasa lucrurile la voia intamplarii.

In plus ma deranjeaza profund sa vad ca aceste persoane nu se limiteaza la o simpla opinie de gen, ci de multe ori poarta discutii politice pe mediile de socializare de dimineata pana seara. In opinia mea cine nu se duce la vot n-are dreptul de a vorbi inutil invatandu-i vezi doamne pe altii cum stau lucrurile.

Daca crezi ca stii cum stau lucrurile atunci mergi si voteaza chiar daca ar fi sa votezi raul cel mai mic, pentru ca "toti sunt la fel" e o absurditate si un mod jalnic de a-ti justifica lenea.

| CristiB93 a răspuns:

Ori votez, ori nu votez, tot la fel o sa fi viata mea. Ori ca iese Iohanis ori ca iese Ponta, tot la fel de mare va fi salarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merg la vot pentru ca candidati sunt mai destepti decat mine! :-):-D:-P0happycoolnerd

| unprietenaproape a răspuns:

Pai, pe cine sustin eu nu iasa, asa ca de ce sa ma duc?

| unprietenaproape a răspuns:

Prefer sa nu mi para rau ca l am votat pe presedintele nostru
nu mai bine stau eu linistit si i injur pe altii dupa, ca au facut o?

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Mi-e somn sau ploua. happy

| LoveIsLove4Ever a răspuns:

Si ce se intampla daca mergem? asta nu ati gandit. oricum voturile sunt aranjate si daca Ponta iese ne-am dus pe ***. in lumea asta banii sunt cei care vorbesc din pacate

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Am baut prea mult aseara ami e rau

| CaSiHai a răspuns:

Ca nu sunt barbierit si nu mam facu pe picioare si mai este una care am auzit ca mananc ****

| carlyhalatz a răspuns:

E prea depaaaaaarteee

| AntiHero a răspuns:

Trebuie sa tund pisica sau e frig afara o.O

| eduard1 a răspuns:

˝Toţi sunt la fel˝

| TipaS a răspuns:

'nu mă pot decide şi nu vreau să fac discriminări'

| KALASHER a răspuns:

Nu am chef...

| americanu00334567 a răspuns:

Mi-e rau

| HeaHwaYoung a răspuns:

Nu am baterie la telefon B|

| Wenttmann a răspuns:

Mi se pare prostesc sa spui "votul meu nu conteaza, deja sunt destule" Nu suport oamenii care nu merg la vot.

| Simion_Ionut_1989 a răspuns (pentru Wenttmann):

Corect! daca nu voteaza votul se fura deci bravo oameni buni ajutati la distrugerea tari.sa va aplaud?