| anonim_4396 a întrebat:

Care e termenul de depunere pentru alocația neprimita pe timpul verii?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cererea trebuie depusa imediat dupa inceperea cursurilor, bineinteles daca ai depasit varsta de 18 ani.

| Lioana a răspuns:

Cererea se depune la scoala. Scoala iti da termenul. Si nu e o cerere pentru alocatia din timpul verii ci o cerere de prelungire alocatie pe perioada anului scolar curent daca esti inca elev. Dupa ce se aproba vei primi alocatia si pe lunile in care n-ai primit-o.