| ptrclavinia a întrebat:

Care este legea dupa care ziceti ca politia nu are voie sa te opreasca doar asa ca vor ei?

4 răspunsuri:
| bruno9432 a răspuns:

Chiar daca te opreste "pentru ca asa vrea" poate gasi oricand un motiv, iar legea nu te ajuta cu nimic, exprimarea este mult prea vaga si foarte usor de interpretat cum ai chef.
O vor numi control de rutina, control de rovigneta, cauta niste suspecti in portbagaj... sunt multe variante big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista asemenea lege? cum, ca politia nu are voie sa te opresca cand are chef?! ma indoiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista asa lege
Poate te'ai exprimat gresit
Politia te opreste oricand tongue
xoxo
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Citește Legea numărul 360/2002 privind statutul polițistului!
Pa, pa.