| Nowingsangel a întrebat:

Care sunt sarbatorile mai importante din Romania? ( pe anotimpuri )

Răspuns Câştigător
| marciana a răspuns:

Primavara-Floriile(cu o saptamana inainte de Pasti), Pastele, Ziua Eroilor(40 de zile dupa Pasti), Rusaliile(50 de zile dupa Pasti)
Vara-Ziua Copilului, Adormirea Maicii Domnului
Toamna-Sf. Apostol Andrei
Iarna-Ziua Nationala(a Marii Uniri), Craciun, Anul Nou
Rusaliile si Ziua Eroilor pot fi si in iunie, pentru ca data Pastelui e schimbatoare.

5 răspunsuri:
| Petru_Micu_1971 a răspuns:

Primavara - Pastele;
Iarna -Craciunul;
Vara ( 1 Iunie)- ziua copilului;
Toamna - Halloween
Si cam atat, dar dacfa vrei si sarbatorile religioase ( ex: Nasterea Maicii Domnului...) sa-mi spui.
Sper ca am ajutat. Funda?

| Petru_Micu_1971 a răspuns:

Primavara- Pastele;
Vara ( 1 Iunie )-Ziua Copilului;
Toamna-Halloween tongue;
Iarna- Craciunul ( Nasterea Mantuitorului)
Daca vrei si sarbatorile religioase (ex: Nasterea Maicii Domnului, Sf. Ioan Botezatorul ) sa-mi spui.
Sper ca am ajutat. Funda big grin?

| S4Suk3 a răspuns:

Primavara Pastele... Iarna craciunul...cam atat pentru mine

| NaNeSuDhOp a răspuns:

Pastele si craciunul, ca mancam ca porci si ne imbatam la fel, cam asa apreciaza romanul sarbatorile

| SuRpRiZzA a răspuns:

Primavara - Pastele
Iarna -Craciunul
Vara ( 1 Iunie)- ziua copilului;
Toamna - Halloween.
etc...