| Pizza1Steve a întrebat:

Care sunt tarile comuniste in prezent?

Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Laos,Vietnam,Cuba,Coreea de Nord si China.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

China, Cuba, Vietnam, Laos si Coreea de nord. Nici Rusia nu-i departe. Inca se defileaza cu drapelul rosu, comunist cu secera si ciocanul pe ele: http://www.hotnews.ro/......ondial.htm

| oprescudorin11 a răspuns:

Depinde cum te raportezi!
Cred ca si Romania a ramas comunista!
Sunt multe state, care frizeaza cu comunismul! Uita -te in Africa, America Latina!
A nu se confunda dictaturile cu comunismul!
Comunism pur nu mai este decat in Coreea de Nord! Din statele cunoscute si la vedeala!

| Idkidk a răspuns:

Salut,
Ţările : Laos, China, Cuba, Vietnam, Coreea de nord.
Dar in aceste tari nu exista decat un singur partid, cel comunist, iar alegerile sunt niste mascarade la care se voteaza 99, 9% cu candidatii desemnati de comunisti.In acest fel, aceste tari sunt de tip partid-stat[puterea de partid se identifica cu cea de stat, iar politica partidului unic devine politica de stat]. In America de Sud si in Asia, mai sunt tari "simpatizante" ale regimurilor comuniste, fara ca ele-insele sa fie state de tip comunist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

China,cuba, vietnam, laos si coreea de nord
FUNDA!

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu le-am scris cu litera mare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

M-am grabit ca trebuia sa plec. dar in fine

| EneCristian a răspuns:

Corea de Nord. Daca vrei si mai rau mai sunt si toate tarisoarele alea arabe care sunt in razboi si din care tot ies imigranti.

| Chris2001042001 a răspuns:

Cauta pe Wikipedia