| 012345678 a întrebat:

Care tara e mai dezvoltata: China sau SUA?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Japonia e in cap

| sublime89 a răspuns:

Deocamdata SUA e mai dezvoltata. In China, mai ales prin partile rurale, saracia e inca foarte raspandita.

| Fernando9Torres a răspuns:

Romania,se tot fura de 50 de ani si inca mai e de furat!

| SuneteDeChitara a răspuns:

Statele Unite ale Americii.

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Dupa parerea mea tara mai dezvoltata e SUA dupa ea fiind desigur China. Are si o putere economica mai mare decat China. Si are o populatie de aproximativ 2, 5 mai mare decat aceasta. (Dar asta e pe planul secundar)
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| alincik900 a răspuns:

S.U.A este mai dezvoltata in prezent prin nivelul de trai, puterea economica pe care o are, influieta. Dar in citiva ani China ii va lua lococul devenind cea mai mare putere din lume.