| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa eliberarea pasaportului in regim de urgenta?

17 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Taxe paşaport pentru regim de urgenţă:
- 32, 00 leiş
- 64, 2 lei
- 100 lei (taxa de urgenta)
Legea prevede ca in două ore, de la ora depunderii documentelor si a preluării imaginii îţi poţi ridica paşaportul.
Mari succese!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

@ eu_o_mare_enigma, conform legii pașaportul costa 196, 2 lei.
E grea matematica sau dorința de a polemiza este foarte arzătoare?
Să auzim de bine.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

@ eu_o_mare_enigma, conform legii pașaportul costa 196,2 lei.
E grea matematica sau dorința de a polemiza este foarte arzătoare?
Să auzim de bine.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

@ eu_o_mare_enigma, atenţie, depăşeşti deja nişte limite. Nu este vorba de cultură sau de incultură, şi de modul de adresare...
Cu toată consideraţia, IMPERIA.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Taxa contravalorii paşaportului de 64.2 lei+taxa consulara de 31.5 lei + taxa de urgenta de 100 lei.

| ellene a răspuns:

2 milioane si il ai in cateva zile..nu stiu exact

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2 milioane, in aceeasi zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@imperia-eu l-am schimbat in ianuarie, si m-a costat 200 ron. l-am ridicat in doua ore.acum,poate la tine in localitate sunt alte preturi, insa eu atat am platit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@imperia-crezi ca este nevoie sa ne batem in teoreme acum? eu ti-am spus clar cat am platit eu, iar pe chitanta nu a scris 196, 2 lei, ci 200 de lei.nu vad aluzia pe care tu o faci.sau vrei sa pari culta? scuze, insa nu tine de data aceasta.mai incearca cu altii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@imperia-woow! orgoliul feminin ia amploare. dragut-o, tin sa te anunt ca eu nu m-am adresat tie pe acelasi ton ca si tine.asa ca daca ai ceva sa-mi reprosezi, te rog fa-o in privat. daca nu intelegi sensul unei fraze, te rog sa citesti o data, de doua ori, de cate ori va fi nevoie, pana cand il vei intelege, si numai dupa aceea sa raspunzi. ok? nu vreau sa intru in polemica cu tine.si de acum inainte, nu am sa-ti mai raspund aici, daca ai ceva de reprosat exista posibilitatea trimiterii unui mesaj in privat.multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@imperia-am uitat sa-ti multumesc pentru votul stupid pe care mi l-ai dat.am sa-l primesc ca pe o incununare a muncii mele de a incerca sa te fac sa intelegi ca este o diferenta enorma intre ceea ce am scris eu acolo, si ceea ce tu sustii ca scrie in lege.niciodata nu am facut referire la lege, ci eu am spus clar ca asa am platit eu.insa este greu sa citesti cu atentie o fraza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acte necesare pentru pasaport?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dc va certati ma pe aceasta pagina, Daca exista certuri certatie`va pe privat, aici sunt niste intrebari. La care daca stiti raspundeti daca nu, dc va certati pe acesta pagina?

Si in referire la intrebare. Eu i-am facut pasaport fetitei mele de aproape 14 ani pentru trebuia sa plece. si un milion in regim de urgenta, mi la dat intr-o ora. si daca nu ne grabeam ne costa doar 50 de lei. O zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baiatul meu are 3 luni...si vreau sa vin acasa sa i iau cu mine pe copil si nevasta in afara.as vrea sa stiu cat ma costa sa le fac pasapoarte la urgentza la amundoi si daca se pot elibera in aceiasi zii.in jud timis.imi poate spune cineva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai pana la urma cat costa?

| nico_8260 a răspuns:

Dar ce acte imi trebuie?

Alte răspunsuri