| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp dureza eliberarea unei noi carti de identitate?

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Între 5 și 10 zile lucrătoare.
Sănătate.
Pa, pa.

| dulcika a răspuns:

Buna
cam intre 5-10 zile, depinde
pa

| selef a răspuns:

Daca o schimbi in perioada alegerilor 1 zi.

mira
| mira a răspuns:

Da.Doua saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am scos buletinul in aceeasi zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-o tara civilizata aceasta carte de identitate se elibereaza in cateva ore. La noi, acest lucru poate dura si 2 saptamani, depinde de localitate. Dar, oricum si la acest capitol suntem penultimii in Europa, dupa Republica Moldova. Si ALBANIA, ne-a luat-o mult inainte in multe directii. Asta este: pacat de aceasta tara ca e locuita... Mircea - Bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai la noi ca la nimeni... daca dai spaga in 1-2 zile

| gios a răspuns:

La Iasi este ca acum 100 de ani, adica dureaza 2 saptamani, sa ti se elibereze o carte de identitate, parca hirtiile astea se fac la Imprimeria nationala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai au doar un singur aparat in tara, stii? De-aia dureaza atat. Ca la noi la nimeni...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat dureaza in Constanta? Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat dureaza in Constanta? Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

14 zile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

14 zile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cit timp dureaza in bacau eliberarea unui buletin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt din lupeni hd si am avut nevoie urgent de cartea de identitate, am asteptat o saptamana si mi-au spus sa mai astept o saptamana...asta e Romania, suntem si o sa fim ultimii in europa. daca nu dai nu te baga in seama, tara de nimic