| spirydushu a întrebat:

Cat timp va mai dura criza?

Răspuns Câştigător
| gingasull a răspuns:

Criza este inchipuita de "mai marii" tarii noastre, sunt diverse interese la nivel inalt pe partea economica... ei vor sa dea afara cat mai multi angajati din diverse domenii de activitate doar pentru a le ramane lor parlamentarilor bani, sa traiasca ei bine (prin vacante, masini de serviciu schimbate la 2 ani, masini personale etc). Iar noi romanii de rand suntem mintiti cu televizoru. Exista diverse interese pe tot acest pamant ca mai marii guvernelor sa o duca bine, iar poporul sa fie manipulat dupa bunul lor plac.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Criza va mai dura cativa ani, cu siguranta, iar multe din efectele ei se vor simti si dupa 2020.
A nu se confunda insa criza cu recesiunea, care eu unul sper sa se opreasca anul acesta. Desi in continuare lipseste o strategie bine gandita, sau macar o viziune unitara a puterii cu privire la masurile economice care trebuie luate.

lolita
| lolita a răspuns:

Ce criza? in Romania mereu a fost criza.

auran
| auran a răspuns:

Criza cui?
Pana se vor vinde toate vaccinurile AH1N1...

| Parintele a răspuns:

Criza a trecut de mult.