| coadadematura a întrebat:

Ce criterii trebuie sa indeplinesti pentru a detine un permis de port arma pentru autoaparare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi si aici:
https://www.arme-poligon.ro/permis-port-arma.html

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă crezi că nu faci parte din nicio categorie enumerată mai sus, in linkul oferit de dl @ioandelasal, atunci, poți să-ți iei un spray cu piper, folosit ca armă de autoapărare.
Sau spray paralizant→ dar e mult mai periculos, dacă e folosit la mai putin de 10m distanta, poți ucide, dacă atacatorul are probleme de sănătate (cu inima, ori cu căile respiratorii) și te trezesti cu dosar penal.