| LanguageMaster a întrebat:

Ce este un executor judecătoresc şi cum se formează acesta profesional?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este persoana care are aceasta calitate si executa silit dispozitiile civile din hotararile judecatoresti sau alte dispozitii, exclusiv cele penale sau contraventionale, care nu sunt executate de bunavoie de cei obligati.
Pentru detalii citeste L.188/2000, rep. in 2011, cu md. si compl. ulterioare si Regulamentul de aplicare a acestei legi.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat