Întrebare recomandată | mirceapeiaaa a întrebat:

Ce iti face politia daca te prinde cu petarde?

Răspuns Câştigător
| SAMM0603 a răspuns:

Doar iti da amenda. Atata tot. Dar depinde ce suma iti da. Doar ai grija:*

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce faci cu petardele.
Daca le comercializezi fapta este infractiune si se pedepseste cu inchisoare sau amenda.
Daca doar le detii fapta este contraventie si se pedepseste cu amenda de la 5.000 lei la 7.500 lei.

| Broadband a răspuns:

Dosar penal si amenda stiu sigur pentru ca l-a prins pe un prieten.

| LolaLollita a răspuns:

Dragul meu, risti dosar pensal pentru detinere. (chiar daca e doar o cutie pentru uz propriu)

| Alexandru98 a răspuns:

îți dă amendă

| SAMM0603 a răspuns:

Sau poti scapa doar cu un avetismenthappy

| deepinlovewithyou a răspuns:

Iti da amenda si ti le confisca in cele mai multe cazuri, daca nu vei primi in avertisment daca petardele nu au un nivel prea mare. Dar tu fi baiat cuminte si nu umbla cu prostii de genu' big grin

| TwiXXXie a răspuns:

Iti suge ciucurelu` rolling on the floor

| h5 a răspuns:

Daca te prinde pentru prima data (si ai noroc) iti da un avertisment
sau (daca nu ai noroc) iti da amenda

| Ruben04 a răspuns:

Iti da o amenda ce te arde

| alecsno1 a răspuns:

Iti poate da amenda sau avertisment atata tot...bine acum depinde si de ce cantitate ai la u dar mai bine ferestete si vezi sa nu te prinda ca mai bine ti bani la tine in buzunar decat sa te prinda milogi pe strada

| Pumalau_Puma_1992 a răspuns:

Chiar acum 2 zile am vazut cand i`a prins pe doi pusti de vreo 12-13 ani intr-un parclaughing.le-a luat carnetele de elev ia perchezitionat parca erau in filmelaughing).Au scapat cred ca cu avertisment si le-a confiscat petardele atata tot.big grin

| Ileanita a răspuns:

Poti scapa daca ai putine cu un avertisment, dar daca ai mai multe o amenda dar nu e mare bineinteles pentru ca si mie mi s-a intamplat.

| IkkaYa a răspuns:

Te amdeaza rau!