| Dana2103 a întrebat:

Ce parere aveti daca toate statele ar avea ca regim politic democratia directa?
Toti sa si voteze legislatia si sa traiasca dupa cum gandesc
Pareri?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Aici in Ro daca faci un referendum si intrebi daca sa fie interzisa heterosexualitatea vreo 65% vor vota ca trebuie interzisa. Noi sintem o adunatura de primitivi mai, tu vrei cu astia sa faci democratie directa? Da, facem democratie directa insa doar cu aia care platesc impozite si doar cu aia dintre ei care trec niste teste de cultura generala si inteligenta. Asta nu inseamna ca o sa ne apucam sa eutanasiem handicapatii si tiganii, ci ca se vor lua decizii mai logice, si nu doar heirupisme cu iz electoral.

37 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns (pentru Dana2103):

Vezi ca are mai multe parti, e vorba de anarhie cand efectiv toata lumea facea ce voia.

| Dana2103 explică (pentru Drimmero):

Da,inteles,dar pana la urma ideea este sa ti traiesti viata consesual cu ceilalti,nu impotriva
Adica sa convietuiesti
Anarhia e la extrem, promoveaza uciderea, sclavia, violul sexual/de domiciliu
Lovirea altor persoane din nevoia de sadism, etc

| Drimmero a răspuns (pentru Dana2103):

Trebuie sa iei in calcul si astea avand in vedere ca in societate exista si multi bolnavi, nu doar lume sanatoasa mental. Democratia din Romania e decenta, parerea mea

| Dana2103 explică (pentru Drimmero):

Nu exista bolnav sau sanatos mintal. Asta sustin multi pshiatrii. Sistemul sanitar este facut in asa fel incat prin boli sociale sa fim mai bine controlati

| Drimmero a răspuns (pentru Dana2103):

Cum ma sa nu existe? Nu mai citi toate mizeriile de pe net a unor amonimi care se cred destepti doar pentru ca inventeaza filosofie de moment ca aia sunt niste ratati.

| Dana2103 explică (pentru Drimmero):

Dr Peter Breggin nu e anonim sau retardat

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ești tare visătoare laughing))).