| Adiquak a întrebat:

Ce părere aveți de persoanele care iau permisul dând șpagă? Mie mi se par niste idioții/idioate. După se cred deștepți ca au luat permisul din prima dar ei sunt analfabeții happy

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt idioti, sunt inconstienti.
Vinovatii principali sunt cei care primesc mita si acestia ar trebui pedepsiti exemplar.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca legea isi urmeaza cursul oricum, mai devreme sau mai tarziu, fiindca luand pe spaga permisul inseamnac ca nu au invatat nimic, asadar vor face accident si vor plati cu masina, sau cu viata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avem parerea ca la un moment dat vor deveni niste criminali in libertate.

| Freya1 a răspuns:

Nu e ok într-adevăr, dar mai sunt zone sau politie ce pur și simplu te pica dacă nu le dai ceva, chiar dacă tu te descurci destul de bine, tot găsesc ei o chichita de care sa se lege.

| Sophieka a răspuns:

Nu are legatura alfabetismul cu ceea ce fac ei.

Cu totii vrem de toate, si nu ne place sa nu obtinem ceea ce vrem sau sa picam / pierdem ceva anume.
De asemenea, sunt multi tineri, care nu au implinit bine 18 ani, ca le si trebuie masina.

Mai exista si multi "politai" care te pica fara motive reale...Fie ca nu le-ai dat mita, fie ca au programat pe altcineva pe care sa il treaca si tu trebuie sa pici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate asa ceva, sa iei permisul cu spaga? Dacă da, atunci mi se par niște persoane lipite de constiinta și responsabilitate.

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu-s idioți, sunt descurcăreți.
Nu-s idioți, sunt inconștienți (cred că asta e cuvântul pentru care nu realizează că de supun unor pericole, uneori chiar fatale și pe ei și pe ceilalți participanți la trafic).

| vmorghulis a răspuns:

Am părerea ca e complet aiurea.

| darctron a răspuns:

Nu știu de unde ești tu, dar la Suceava spaga la polițist și la instructor era lege de lege, nu dădeai, nici el nu-ți dădea, lumea aici așa sa învățat și timp de ani buni a fost o magareala și o nesimțire nemaipomenita la direcția de permise, puneau banii in lighioane că nu aveau destule sertare.
poate ai văzut acum 2 ani la știri că au sărit DNA ul pe ei de i-au spart, dar noi l-am luat cum sa zic...ca la noi...