| Roby69 a întrebat:

Ce s-a intamplat cu Rep. Moldova a ales Europa sau Rusia si daca Europa, exista sansa unirea cu Romania in timp?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......pdate.html

Iar unire (oficială), pe moment cel puţin, este doar un vis copilăresc al naţionaliştilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu a ales nimic Rep Moldova. La ei populatia e impartita unii prorusi altii proeuropeni. Asta s-a vazut si la alegerile parlamentare unde partidul socialist a castigat.

Sanse de unire cu Romania nu exista in aces moment si ar fi bine sa ramana asa

| 0x11111051 a răspuns:

Unirea? Fii serios rolling on the floor

Noi nu dorim, voi nu doriti))

| Mikoyan a răspuns:

Situatia geopolitica la momentul asta e foarte grava, intre NATO si Fed Rusa cred ca ar fi prudent sa spunem ca a izbucnit deja un razboi rece, cu amentari de invazie cu tot tacamul. Romania este membru Nato pe cand Rep. Moldova este inca in sfera de influenta a Rusiei iar Rusia nu va pleca niciodata cu trupele din Trasnistria. Unirea este doar un vis, nu cred ca va exista vreodata asa ceva.