| mariomario a întrebat:

Ce se intampla daca circuli pe strazile din romania fara asigurare la masina? Ce iti poate face politia daca te opreste si nu ai asigurare?

8 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Amenda.

| Vizitiul a răspuns:

Te alegi cu amenda.
"Soferii care vor conduce pe drumurile publice autovehicule fara asigurare de raspundere civila sau inspectie tehnica efectuata vor fi amendati cu sume cuprinse intre 3. 000 si 5. 000 lei (30-50 de milioane de lei vechi), cu mult mai mari decat amenzile percepute in prezent. "

Răspuns utilizator avertizat
| mihaa a răspuns:

De ce nu ti-ai facut asigurarea in strainatate? Cum ai venit in tara, fara asigurare?

| luiza a răspuns:

Cei care sunt prinşi fără asigurare obligatorie rămân fără certificatul de înmatriculare şi fără plăcuţe de înmatriculare. În plus, plătesc şi o amendă între 1. 000 şi 2. 000 de lei.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Amenda!

| mariomario explică:

Ok si daca masina e inmatriculata in strainatate?