| anonim_4396 a întrebat:

Ce se publica in Monitorul Oficial?

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

In primul rand in Monitorul Oficial se publica legi, ordonante, decrete, dar se publica si ceea ce a spus mariobros si de asemenea in cazul de pierderi de acte oficiale (nu toate), de exemplu permisul de conducere.

| mariobros a răspuns:

Tot ce are caracter juridic, dupa ce se publica in Monitor, devine oficial. de ex bilantul de an de la firma se publica in Monitor, cand iti faci/radiezi firma actiunea devine oficial recunoscuta dupa publicare. de asemenea tot ce tine de legi.

| cLaudYu a răspuns:

Legiile noi...

| danutza a răspuns:

Oarestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
http://www.avocatura.com/diverse/monitorul-oficial.php
Spor la citit.
Pa, pa.

| WhiteWings a răspuns:

Publicatiile oficiale ale statului roman