| vrajitoarea_1628 a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca mi-am pierdut carnetu de somaj? Mai primesc in continuare somajul? precizez ca maine trebuie sa ma prezint la somaj...Multumesc

Răspuns Câştigător
| kenzo a răspuns:

Sa meargi la AJOFM si sa le spui ca ai pierdut carnetul de somaj... asa cum exista posibilitatea si o procedura pentru eliberarea unui duplicat dupa carnetul de munca in caz de pierdere, banuiesc ca exista o asemenea procedura in acest caz.
Banuiesc ca trebuie declarat pierdut la Monitorul Oficial.

1 răspuns:
| andreea0703 a răspuns:

Pentru. crysyutza: poti te rog sa imi spui si mie ce ai facut? nu de alta dar si eu l am pierdut...