| petrush_lavi a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru schimbarea sediului social al unei firme? Ce acte imi trebuiesc?

3 răspunsuri:
| claudiarebecca a răspuns:

Primesti toate detaliile la registrul comertului din orasul tau. oricum tot acolo tb depuse actele. aveam o lista cu documentele necesare dar nu o am la indemana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la Camera de Comerț din localiatea unde stai și acolo o să primești toate informațiile privind mutarea sediului social, acte în speță!
Pa, pa.

| lucianghio a răspuns:

Este foarte simplu! Te duci la Oficiul Registrului Comertului din localitatea resedinta de judet unde ai firma faci o cerere de mentiuni la actul constitutiv al firmei si anexezi contractul de inchiriere al noului sediu sau un act de proprietate al acestuia impreuna cu hotarirea adunarii generale a asociatilor (daca e srl cu mai multi asociati) plus o suma intre 200 si 500 lei si gata!