| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faci pentru a primi un permis de arma in Romania?

2 răspunsuri:
| csintalan a răspuns:

Legiuitoarea a raspuns corect,, mai adaug in termen de 30 zile de la analize trebuie chizitionat arma,,... dac ceva nu s-a schimbat intre timp?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Trebuie să mergi la Inspectoratul de Poliție din județul tău, la Serviciul Arme, Explozibil și Substanțe Toxice pentru a completa niște formulare, trebuie să faci cazierul judiciar, testarea psihologică, fișă medicală și o taxă. Trebuie să prezinți și arma pentru verificare și înregistrare/reînregistrare.
Mult succes.
Pa, pa.