| dinamo_8367 a întrebat:

Cine imi poate da link-uri sau sa imi raspunda cu cpdul rutier cel mai nou? vreau sa dau examen pentru soferi la categoria profesionisti si am doar 18 ani. ma intereseaza sa stiu daca pot obtine atestatul transport marfa. rog doar cei care cunosc legile "schimbat-oare" sa raspunda. fundita si mii de multumiri. numai bine

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform art. 33, alin. 1, lit. b) din din Regulamentul de aplicare a Codului rutier, se pot obtine categoriile C, C1, CE si C1E dupa implinirea varstei de 18 ani. Succes si numai bine!