| liveforsport a întrebat:

Cine ştie ce proceduri trebuiesc întreprinse in cazul în care un cetăţean al Republicii Moldova şi- pierdut actele,? (mai concret în cazul meu....persoana lucra la o pensiune, si locul cutare unde traiau, a ars, inclusiv si documentele, tot

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Faci plangere la Politie si pe urma iti faci acte la Consulat.

| liveforsport explică (pentru doctorandus):

Cît timp durează toată procedura?

| liveforsport explică:

Cum poţi ieşi din ţară, în general mă interesează toată procedura şi cît durează

| alessia5158 a răspuns (pentru liveforsport):

Daca documentele au fost distruse la o pensiune din Romania, ca cetatean al R. Moldova te duci sa rezolvi problema la sectia consulara a ambasadei de la Bucuresti(http://www.romania.mfa.md/consular-staff-ro/)